Wojewódzki Inspektorat Ochrony
Środowiska w Szczecinie

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie

Aktualności

Współczesne wyzwania ochrony środowiska w Polsce - konferencja naukowa w Kołobrzegu 19-20 czerwca 2023

Zadania samorządu w ochronie środowiska oraz współdziałanie z innymi służbami w zakresie ochronie środowiska to tylko niektóre tematy kolejnej konferencji naukowej zorganizowanej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie w dniach 19-20 czerwca 2023 r. w Kołobrzegu. Celem konferencji jest wzmożenie czujności organów administracji samorządowej jak i okolicznych organizacji i społeczności lokalnej co do stanu otaczającego ich środowiska.

Odra w województwie zachodniopomorskim pod regularną kontrolą Inspektorów WIOŚ w Szczecinie

Odra na terenie województwa zachodniopomorskiego jest aktualnie bezpieczna oraz objęta stałym monitoringiem służb i inspekcji. Najnowsze wyniki badań nie wskazują na występowanie złotej algi i anomalii w składzie wody. Nie obserwujemy występowania śniętych ryb. Informacje dotyczące stanu Odry przekazał na czwartkowym briefingu prasowym w Szczecinie wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki wspólnie z zastępcą zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dr inż. Sławomira Koniecznego. 

Wojewoda Zachodniopomorski podczas konferencji prasowej na tle rzeki Odry oraz przedstawicieli innych służb

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele innych służb i inspekcji: Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Wojsk Obrony Terytorialnej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie oraz Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie i Komendant Społecznej Straży Rybackiej w Szczecinie.

Śnięte ryby w kanale Międzyodrza. Natychmiastowa reakcja służb

Około 90 kg śniętych ryb zostało odłowionych z kanału na Międzyodrzu. Służby zareagowały w niecałą godzinę od przyjęcia zgłoszenia. W pobranych próbkach wody nie wykryto złotej algi. Procedura alarmowa została sprawdzona i działa.

Linki i ważne strony