Nowości w WIOŚ

Po pożarze składowiska złomu i odpadów w Szczecinie Komunikat Centrum Prasowego Wojewody Zachodniopomorskiego

43 zastępy Straży Pożarnej zaangażowane były w akcję gaszenia pożaru, który wybuchł na składowisku złomu i odpadów elektronicznych przy ul. Pomorskiej w Szczecinie dziś przed godziną 16.00. W późnych godzinach wieczornych  dogaszano pożar.

- Trwa proces dogaszania, teren po pożarze polewany jest wodą - wyjaśnia st. bryg Jacek Rudziński, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP w Szczecinie - jeszcze przez kilka godzin nad paleniskiem będzie unosił się dym, ale w przeważającej większości to para wodna.

 Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie informuje, że w trakcie pożaru jakość powietrza uległa znacznemu pogorszeniu. Stwierdzono zagrożenie dla osób narażonych na ryzyko - starszych i dzieci, osób z chorobami serca oraz dróg oddechowych, astmatyków i innych, podatnych na zanieczyszczenia.

 W związku z tym należy ograniczyć przebywanie na zewnątrz, zwłaszcza przy wystąpieniu kaszlu lub podrażnień gardła.

 Inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie na bieżąco badają jakość powietrza i wody. W przedsiębiorstwie, na terenie którego doszło do pożaru zostanie przeprowadzona kontrola przestrzegania wymogów ochrony środowiska.

 

Aktualne dane dotyczące jakości powietrza znajdują się na stronie internetowej https://powietrze.wios.szczecin.pl

 

Jakość powietrza w rejonie pożaru i w Szczecinie będzie badana również w kolejnych dniach przez WIOŚ.

 

 

 Centrum Prasowe

Wojewody Zachodniopomorskiego

Informacja o wytworzeniu danych Poprzednie wersje danych
Powered by ICOR