Nowości w WIOŚ

Coraz bliżej zmian w gospodarce odpadami

Przypominamy, że od 1 lipca zaczną obowiązywać nowe zasady gospodarki odpadami. Za zbieranie i właściwe zagospodarowanie odpadów będą odpowiedzialne gminy. Do tego czasu firmy, z którymi mieszkańcy mają podpisane umowy na odbiór śmieci, nie mogą zabierać swoich pojemników. 

- Zdecydowana większość  przedsiębiorców odbierających odpady od mieszkańców naszego województwa zachowuje się odpowiedzialnie. - Dotarły do nas sygnały o jednostkowych przypadkach wcześniejszego zabierania pojemników przez firmy, które nie wygrały przetargów i mam nadzieję, że przez ostatnie dni obowiązywania umów indywidualnych, firmy nadal będą umożliwiały mieszkańcom bezpieczne pozbywanie się śmieci.

Nieprawidłowości w postaci wcześniejszego odbierania mieszkańcom pojemników na odpady można zgłaszać do WIOŚ, w godz. 7.30 – 15.30, pod nr. tel. 91 48 59 500 lub pocztą elektroniczną na adres wios@wios.szczecin.pl.  Każda sprawa objęta będzie naszym nadzorem, w przypadku stwierdzenia naruszenia prawa zostanie skierowane do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Do poniedziałku (24 czerwca) na 114 zachodniopomorskich gmin tylko w 3 nie zorganizowano przetargów. W 43 gminach wyłoniono firmy, które od 1 lipca będą odbierać odpady komunalne, a 54 gminy mają już podpisane umowy z takimi firmami.

Informacja o wytworzeniu danych Poprzednie wersje danych
Powered by ICOR