Wojewódzki Inspektorat Ochrony
Środowiska w Szczecinie

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie

Aktualności

Blisko 350 000 zł dofinansowania dla WIOŚ w Szczecinie na zakup sprzętu i wyposażenia

Utrzymanie zdolności do zwalczanie przestępczości środowiskowej w ramach działań kontrolnych WIOŚ w Szczecinie poprzez zabezpieczenie sprzętowe” to kolejny projekt przygotowany przez Inspektorów i pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie, który w 100% zostanie sfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Przyznane środki pozwolą na zakup specjalistycznego sprzętu i wyposażenia dla Inspektorów Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej. Sprzęt taki jak: drony, mini drony, nano drony, przenośnie mierniki, binokulary, kamery oraz lornetki pozwolą Inspektorom na efektywne monitorowanie i identyfikowanie działań nielegalnych bądź zapobieganie ich występowaniu.

Przestępcy środowiskowi stosują coraz bardziej wyrafinowane metody w swojej działalności przestępczej, dlatego Inspektorzy muszą posiadać sprzęt pozwalającym być im krok do przodu. Dzięki czynnościom operacyjnym prowadzonym z wykorzystaniem dronów udało się na przykład zidentyfikować nielegalny demontaż barek w pobliżu Odry. Z brzegu czy z łodzi nie było widać skali prowadzonego przestępstwa przeciw środowisku. Wykorzystywane drony, naloty z powietrza pozwalają identyfikować źródła zanieczyszczeń i potencjalnych sprawców. Dokładamy wszelkich starań, żeby chronić środowisko. Stoimy na straży bezpieczeństwa ekologicznego w województwie zachodniopomorskim